Menu Zamknij

Pierwszy wyjazd

Bruksela, Belgia Marzec 2019 r. Podczas pierwszego wyjazdu projektowego do Brukseli poznaliśmy francuskich uczniów z liceum w Hyeres oraz grupę studentów z Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven w Holandii, którzy – tak jak i my – przyjechali do Brukseli, aby dowiedzieć się więcej o co-housingu w Europie. Bardzo pozytywnym aspektem wyjazdu do Brukseli była różnorodność rozwiązań dotyczących wspólnego zamieszkania, które poznaliśmy. Różniły się one bardzo – od mieszkań studenckich, poprzez mieszkania dla rodzin o niskich dochodach, po mieszkania dla osób niepełnosprawnych i wiele innych. Poza tym uczestniczyliśmy w wykładzie architekta i artysty Luca Schuitena, a uczniowie przedstawili prezentacje o tym, czego nauczyli się w tym tygodniu. Ciekawym akcentem wyjazdu był pokaz filmików o własnych domach i mieszkaniach, które zostały nakręcone przez uczniów naszej szkoły.

Skip to content