Menu Zamknij

Wycieczka do Wdzydz i Muzeum Hymnu Narodowego “Poznaj Polskę”

W dniu 1 czerwca 2023 roku uczniowie klas 3Ra, 1Ha i 1 Hb oraz 1G uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wdzydz Kiszewskich i Będomina. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Zwiedzanie Kaszub rozpoczęliśmy od odwiedzenia Dworku Rodziny Józefa Wybickiego, w którym mieści się Muzeum Hymnu Narodowego. Była to dla nas patriotyczna lekcja historii.

Kolejnym punktem była wizyta w Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich, jest to muzeum typu skansenowskiego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać obiekty architektury ludowej z Kaszub i Kociewia.

Stamtąd przejechaliśmy do Hotelu Niedźwiadek, który uczniowie klas o profilu hotelarski i gastronomicznym mieli okazję zwiedzić. Następnie zjedliśmy pyszny obiad w hotelowej restauracji.

Na koniec przespacerowaliśmy się do Wieży widokowej skąd podziwialiśmy panoramę Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz czterech jezior wchodzących w skład Krzyża Jezior Wdzydzkich.

Do domu wróciliśmy nasyceni pięknem Kaszub i wiosennej przyrody.

Skip to content
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('property') #1 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('property') #2 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<meta property=...', 'https://zsetcze...') #3 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<!doctype html>...', 'https://zsetcze...') #4 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/transform/class-transformer.php(53): Smush\Core\Parser\Page_Parser->parse_page() #5 /home/server817394 in /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373