Menu Zamknij

Jasełka po kociewsku

22 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknych jasełkach kociewskiej regionalistki Emilii Rulińskiej pod tytułem

 „ Nadszed czas Boga narodzania”.  

Włączyli się w nie z wielkim entuzjazmem nasi nauczyciele i uczniowie. Kolorowe ludowe stroje, malowane kwiaty oraz teksty i pastorałki w całości po kociewsku, wprowadziły nas w niezwykły świat  „naszej małej ojczyzny”. Wśród wokalistów znaleźli się uczestnicy Szkolnego Konkursu Muzycznego na Najpiękniejszą Pastorałkę. Podczas jasełek omówiono także szkolne akcje i konkursy związane z okresem bożonarodzeniowym. Przedstawiono również wyniki konkursu na Najpiękniejszy wianek Bożonarodzeniowy. Nie zabrakło również życzeń od Pana Dyrektora Jerzego Cisewskiego oraz  przedstawicielki Rady Rodziców – pani Moniki Langowskiej i księdza Bartłomieja Labudy 

Całość przedstawienia przygotowali: pani Anna Wilczewska, pani Elżbieta Gojtowska wraz z ks. Bartkiem Labudą.

Skip to content