Menu Zamknij

Walka duchowa – walka o miłość

Za nami szkolne rekolekcje wielkopostne, które miały miejsce w dniach Wielkiego Tygodnia 11- 13.04.2022. Przygotowali je dla nas nasi katecheci – pani Anna Wilczewska wraz z księżmi – ks. Bartkiem Labudą oraz ks. Mateuszem Drutel.

Rekolekcje odbyły się pod hasłem „ Walka duchowa – walka o miłość”. Były ciekawie zorganizowane, ponieważ z każdym dniem odkrywały nowe przestrzenie tej walki, jaka toczy się w naszym wnętrzu. W I dniu rekolekcji zostaliśmy wprowadzeni w temat poprzez seans filmowy w kinie Helios – „ Przełęcz ocalonych” – niezwykle przejmujący film w reżyserii Mela Gibsona. Kolejne dni rekolekcji miały miejsce na sali gimnastycznej. Tam uczestniczyliśmy w różnych ćwiczeniach duchowych wraz zaproszonymi gośćmi: siostrą Jolantą oraz Wojownikami Maryi: Mariuszem i Marcinem, którzy podzielili się z nami swoim świadectwem życia. Nasi koledzy i koleżanki przygotowali dla nas różne scenki, animacje oraz prowadzili wspólny śpiew.

Na końcu rekolekcji pojawił się w szkole szczególny Gość – był to Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, którego adorowaliśmy przy modlitwie i śpiewie. Była także okazja do spowiedzi świątecznej. Tę ucztę duchową nasi katecheci połączyli z ucztą dla ciała, ponieważ otrzymaliśmy także pyszny poczęstunek – ciasta oraz  napoje z parafii św. Józefa – jednym słowem „było wszystko – czego dusza mogła zapragnąć”  😊 Dziękujemy naszym organizatorom za ten wyjątkowy czas:)  

Skip to content