Menu Zamknij

Wyjazd drugi

Hyeres, Francja W czerwcu 2019 r. wyruszyliśmy na kolejne spotkanie z licealistami z LPO de Costebelle w Hyeres, znajdującym się na pięknym Lazurowym Wybrzeżu we Francji. W ramach projektu Erasmus + „Cooper’actif : Habiter Ensemble Autrement Demain” odwiedziliśmy wiele ciekawych i zaskakujących miejsc, takich jak ruiny starożytnego miasta Olbia, które przez wieki chroniło szlak handlowy do Marsylii. Uczestniczyliśmy również w zajęciach w liceum LPO de Costebelle, gdzie podczas lekcji interaktywnej poznaliśmy smaki i zapachy Lazurowego Wybrzeża, a także popłynęliśmy statkiem na wyspę Porquerellos, na której podziwialiśmy ogrody zwane Niebem. Z kolei Nad zatoką Saint-Tropez zobaczyliśmy kilka ciekawych przykładów co-housingu, w Jardins de JHADE warzyliśmy ekologiczną farbę i budowaliśmy płot z bambusa oraz poznaliśmy zasady i poćwiczyliśmy tradycyjną francuską grę towarzyską z elementami zręcznościowymi – Pétanque. Odwiedziliśmy eko-wioskę Boris de Brindille, a wizyta w szpitalu San Salvadour zwiększyła naszą świadomość potrzeb i problemów osób niepełnosprawnych. Wzruszyła nas troska i uwaga, jaką poświęca się pacjentom w San Salvadour oraz pozytywne emocje, które mogą pojawić się w kontakcie ze szczęśliwym człowiekiem, który nie ma wszystkich naszych możliwości, ale przy odpowiednim leczeniu i opiece, może z powodzeniem rozwijać swoje talenty i wzbogacać świat. Bardzo kształcącą okazała się wizyta na terenach szkoły dla dorosłych AGRICAMPUS, odkrywanie niezwykłych gatunków drzew i tajników produkcji spiruliny.

Skip to content