Menu Zamknij

REMONT INTERNATU

REMONT INTERNATU

Długo oczekiwany remont w internacie nareszcie doszedł do skutku. Odnowione zostało drugie piętro. Dzielnie znosiliśmy trudy mieszkania w przepełnionych pokojach, kolejki do łazienek i zwiększony hałas. Ciekawość nasza była duża, więc w czasie remontu usiłowaliśmy troszeczkę podglądać.

Niewiele jednak udało się zobaczyć dlatego też radość była ogromna, kiedy już mogliśmy wejść do nowych pokoi. Wymienione zostały drzwi, w pokojach czyściuteńko, na ścianach nowe, jasne kolory.

Każdy pokój został wyposażony w nowe meble. Tapczany kolorystycznie zostały zestawione z nowymi roletami i krzesłami. Pod oknami jest długi blat, przy którym mieszczą się trzy osoby i wreszcie jest miejsce odpowiednie do nauki. Wyszliśmy też z wiecznie panującego półmroku, pokoje są jasne, dobrze oświetlone, a każdy ma swoją lampkę na biurko.

Nie moglibyśmy cieszyć się z nowych pokoi i nowych mebli tak szybko, gdyby nie nasi Panowie konserwatorzy. Przez wiele dni z ogromnym trudem, zaangażowaniem i pośpiechem składali meble, ustawiali je ,zawieszali rolety i lampy w każdym pokoju.

Teraz na drugiem piętrze aż pachnie świeżością. To zasługa naszych Pań z obsługi. Sprzątanie po tak dużym remoncie to było nie lada wyzwanie. Nasze Panie również aranżowały wystrój pokoi.

Ich praca tak często przez nas niedoceniana i nieuszanowana nie może być niezauważona. Ten wielki trud, wysiłek i zmęczenie wynagrodziła satysfakcja z uzyskanych efektów.

Starania o przeprowadzenie remontu rozpoczęła Pani Kierownik wraz z wychowawcami, a dokładnie rozpoczęły je próby pozyskania funduszy na wykonanie remontu i wyposażenie pokoi. W tym celu

Pani Kierownik i pan Zbigniew Biegajło napisali dwa projekty starając się o sponsorów. Niestety tym razem nie udało się pozyskać pieniędzy. Ostatecznie remont został sfinansowany przez organ prowadzący czyli Starostwo Tczewskie.

DZIĘKUJEMY. DZIĘKUJEMY. DZIĘKUJEMY.

OBIECUJEMY DBAĆ O CZYSTOŚĆ I WSZYSTKIE SPRZĘTY NAM POWIERZONE.

.

Skip to content