Menu Zamknij

Wycieczka do Torunia z projektu Poznaj Polskę

24 maja 2023 odbyła się wycieczka do Torunia z projektu Poznaj Polskę.

Udział w wycieczce wzięły klasy pierwsza i druga hotelarska.

Podczas wycieczki odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Nasi uczniowie obejrzeli interaktywne wystawy, mogli sami dotykać, badać i doświadczać, wszystko połączone z zabawą.

Centrum Nowoczesności zajmuje powierzchnię 5 tys. m2, na 6 kondygnacjach w dawnym młynie parowym z końca XIX wieku. Można tu zobaczyć najdłuższe w Polsce Wahadło Foucaulta o długości 33 metrów, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. W Centrum prezentowane są dwie stałe wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Toruńskiego Piernika. Wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia pierników i zwiedziliśmy muzeum.

Wycieczkę zakończyliśmy w hotelu Bulwar **** , który poznaliśmy od strony zawodowej i w którym zjedliśmy dwudaniowy pyszny obiad.

Skip to content
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('property') #1 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('property') #2 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<meta property=...', 'https://zsetcze...') #3 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<!doctype html>...', 'https://zsetcze...') #4 /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/transform/class-transformer.php(53): Smush\Core\Parser\Page_Parser->parse_page() #5 /home/server817394 in /home/server817394/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373