Menu Zamknij

XXVII Festiwal Poezji Im. ks. Janusza Stanisława Pasierba

02.06 w Centrum Kultury w Pelplinie w ramach XXVII Festiwalu Poezji im. Ks. Janusza Stanisława Pasierba odbyły się konkursowe przesłuchania w kategorii recytacji oraz poezji śpiewanej. W tym roku naszą szkołę godnie reprezentowało pięcioro uczniów, w tym czworo recytatorów ( Jessica Bradtke, Dorota Langowska , Zuzanna Socha i Kornelia Malinowska ) oraz jedna wokalistka ( Alicja Surdacka). Recytatorzy w ciekawy sposób  zaprezentowali teksty księdza Pasierba ( poezja i fragm. prozy). . Alicja Surdacka zagrała na fortepianie oraz zaśpiewała własną kompozycję do słów wiersza naszego Patrona „ Do młodego Poety”. Wyróżniła się w ten sposób z grona wokalistów kreatywnością i zdolnościami.

Naszych uczestników przygotowały panie Anna Wilczewska i pani Elżbieta Gojtowska, które wraz z panem Dyrektorem Jerzym Cisewskim towarzyszyły uczniom i dopingowały podczas tego Festiwalu.

Ceszymy się, że udało się naszemu zespołowi zdobyć w kategorii recytacji – 2 miejsce oraz wyróżnienie.

A otrzymały je uczennice:

Kornelia Malinowska – zdobyła  II   miejsce i otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego

Zuzanna Socha – uzyskała wyróżnienie w kategorii recytacje szkół ponadpodstawowych.

Całej naszej uzdolnionej grupie oraz ich opiekunom scenicznym gratulujemy 😊

P.S. Na stronie fb szkoły zamieszczono nagrania z przesłuchań konkursowych naszych reprezentantek – warto posłuchać tekstów ks. Pasierba w ich wykonaniu😊 Zapraszamy

Skip to content