Menu Zamknij

Gala II Międzynarodowego Konkursu Historycznego – Śladami historii Polski – skąd nasz ród

Uczennica klasy 3r – Kornelia Malinowska zajęła 2 miejsce w kategorii film uczniów  szkół ponadpodstawowych w ramach II Międzynarodowego Konkursu Historycznego „ Śladami historii Polski – skąd nasz ród”.

W dniu 29 maja nastąpiło wręczanie nagród i dyplomów podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Do konkursu przystąpili uczestnicy z 26 krajów, a liczba nadesłanych prac wynosiła łącznie ponad 2 tysiące. Galę w pięknej scenerii  rozpoczął śpiew hymnu „ Bogurodzica”. Następnie treści patriotyczne zaprezentowano w  bogatej część artystycznej. Nad całością konkursu czuwał Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod przewodnictwem pana Bogdana Grzenkowicza. Uczennica wykonała samodzielnie film animowany, którego link zamieścimy na fb stronie naszej szkoły. Jej opiekunem była pani Anna Wilczewska. Gratulujemy:)

Skip to content