Menu Zamknij

Masterchef Ekonomika

W dniu 24 kwietnia 2023 odbył się szkolny konkurs kulinarny „Masterchef Ekonomika”. Tematem przewodnim było wykorzystanie mięsa drobiowego z wiosennym akcentem. Przewodniczącym jury był kucharz -Krzysztof Wilk na co dzień pracujący w restauracji  Zajazd GNIEWKO, wspomagały go nauczycielki  przedmiotów zawodowych: Barbara Antoniuk, Karolina Sarach i Joanna Lubińska.

Tytuł Masterchefa Ekonomika otrzymały: Marta Lewandowska i Daria Chubarova z klasy 3g. Dziewczyny przygotowały wiosenną kaczkę z puree z batatów i sosem żurawinowym. II miejsce zajęły: Weronika Lewandowska i Wiktoria Brucka  z klasy 2g za wykonanie piersi z kurczaka w melasie z granatów/puree z batatów / sałaty wiosennej , III miejsce na podium wywalczyli sobie Aniela Mętlewicz i Dominik Cabaj  z klasy 4gp za chop suey z ryżem jaśminowym. Jury przyznało też wyróżnienie uczennicom klasy 1g ; Marii Gołembiewskiej i Zofii Domachowskiej za przygotowanie roladek drobiowych / pieczonych ziemniaków/ surówki z kapusty czerwonej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przygotowanie smacznych i ciekawych  potraw. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content