Menu Zamknij

XXVI Pomorski Festiwal Poezji

W dniach 8-9.06 odbył się w Pelplinie XXVI Pomorski Festiwal Poezji Im. Ks. J.S. Pasierba. Towarzyszyły Mu prezentacje poezji i prozy naszego Patrona w wykonaniu recytatorów oraz zespołów wokalnych.

Naszą szkołę godnie reprezentowało 7 osób – 3 recytatorów (spośród 38 osób w kat. recytacji ): Weronika Wnęk, Jessica Bradtke oraz Oliwia Błeńska oraz 2 zespoły wokalne: Marta Rysmanowska wraz z tegoroczną absolwentką Krzysią Żochowską oraz Dorota Langowska z Mikołajem Gostomskim. Dużym sukcesem okazał się występ Marty i Krzysi, za który profesjonalne jury nagrodziło je I miejscem w kategorii poezja śpiewana. Oprócz śpiewu jury doceniło bardzo dopracowany ruch sceniczny naszych dziewcząt.

Występ laureatek śpiewających do utworu  „ Inność” ks. Pasierba zwieńczył Festiwal. Grupę naszych uczestników przygotowała p. Anna Wilczewska. Wielką radością było spotkanie z panią Marią Wilczek – prezes Fundacji Im. ks. J.S. Pasierba. Jej pasja i umiłowanie poezji ks. Pasierba może być zachętą do udziału w kolejnych edycjach tego Festiwalu😊 A Marcie i Krzysi wielkie brawa!

Skip to content