Menu Zamknij

Polska – moje miejsce, mój kraj

6 czerwca nastąpiło wręczenie nagród finalistom  Konkursu Plastycznego „ Polska – moje miejsce, mój kraj” w 40tą Rocznicę Solidarności. Wydarzenie to miało miejsce  w legendarnej siedzibie NSZZ Solidarność – nazywanej potocznie Salą BHP i połączone było z obradami Związku oraz prezentacją historyczną. Laureatką grupy wiekowej uczniów szkół ponadpodstawowych  w tej VII edycji Konkursu została nasza uczennica Klaudia Grabowska z kl. 3hg, której praca wykonana na drewnie otrzymała 1 miejsce w tej kategorii wiekowej.

Opiekunem uczennicy była pani Anna Wilczewska. Klaudia oprócz nagród rzeczowych ( książki i foldery) otrzymała stypendium w wysokości 600zł. Dodatkową radością był fakt, że syn Pani Anny Andrzejczak – Wojtek zdobył także stypendium za 1 miejsce w kategorii uczniów szkoły podstawowej klas I-III.

Pani Barbara Kamińska jako przewodnicząca powiatu tczewskiego miała powód do radości i z dumą towarzyszyła w rozdawaniu nagród. Natomiast nasz powiat został żartobliwie określony jako „ zagłębie artystycznych talentów”.  Na koniec wszyscy nagrodzeni uczestnicy udali się symbolicznie pod pomnik Solidarności, by uczcić szczególnie pamięć tych, którzy zginęli w obronie prawa do wolności. 

Skip to content