Menu Zamknij

Wakacje czas zacząć

Tczew, 25 czerwca 2021 r.

Szanowni Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Drodzy Pracownicy Zespołu Szkół Ekonomicznych
im ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021 dobiegają końca.
Za nami wiele miesięcy trudnej i jakże nietypowej pracy. Niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiło, że przez większość roku szkolnego uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami.

Wiem, że skutki zdalnej edukacji będziemy odczuwać w kolejnych latach. Kształcenie na odległość to zarówno mniejsza efektywność nauczania, jak również negatywny wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną dzieci i młodzieży. Dlatego oczekuję, że kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej przygotowany przez MEiN, pomoże nadrobić zaległości we wszystkich sferach życia szkolnego.

Mam nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień w Polsce uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia Naszego Zespołu Szkół. Okres kształcenia na odległość pokazał wyraźnie, że żadne, nawet najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniej relacji nauczyciel – uczeń.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko uczniów, oferowaliście swoją pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach.

Serdecznie pozdrawiam również Rodziców, jeszcze raz dziękując za Państwa wsparcie w realizację całorocznego procesu edukacyjnego w Zespole Szkół Ekonomicznych im ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie.

Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były dobrym, bezpiecznym czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.

Życzę całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ekonomicznych im ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków związanych z mijającym rokiem szkolnym.

Jerzy Cisewski

Skip to content